املاک آریان

اطلاعات املاک

وبلاگ

خرید و فروش املاک آپارتمان، برج مسکونی در تهران کیلید

خرید و فروش املاک آپارتمان، برج مسکونی در تهران کیلید

از همین روست که بر خلاف دهه‌های گذشته، آگهی‌ها و خانه‌هایی که در سامانه‌های پیشرفته اطلاعات املاک ثبت می‌شوند، بیشتر از فایل‌های بنگاه‌های مسکن دیده می‌شوند. این به معنای حضور مشتریان بیشتر در فضای وب و لزوم استفاده از این فضاست. کیانوش گودرزی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد که نظارت بر عملکرد مشاورین املاک از فرودین ماه سال جاری جدی تر شده و حدود ۱۴۰ الی ۱۵۰ بازدید را از مشاوران املاک تهران، ترتیب داده اند. مدیرکل راه‌وشهرسازی استان تهران میزان جرایم اخذ شده تعزیراتی از مشاورین امالک غیرمجاز را از آغاز طرح مذکور 880 میلیارد ریال عنوان کرد و از مردم خواست به هنگام خرید و فروش و یا اجاره ملک خود حتما معامله را ثبت نموده و کد رهگیری دریافت کنند. به گفته کارشناسان دیوار در اوایل سال 98، این اپلیکیشن بیش از 23 میلیون کاربر دارد و حدود 380 هزار کسب و کار از خدمات این نرم افزار استفاده می کنند. استارت آپ دیوار، در هفت سال گذشته، محبوبیت زیادی را کسب نموده و همه افراد اعم از مردم عادی یا بنگاه های املاک، می توانند با کمک امکانات آگهی رایگان دیوار، مشخصات ملک خود را برای خرید، فروش و اجاره، وارد کنند.

  • همه می‌دانیم که در کشوری مثل کشور ما، خرید یک ملک یا اجاره کردن آن می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای خانواده باشد، چرا که هم نرخ مسکن دائما رو به افزایش است و هم با خرید یک منزل می‌توان آن را به منبعی برای کسب درآمد تبدیل کرد.
  • تا به حال دو بار در سطح شهر تهران گشت زنی شده و تا به امروز، وجود این تعداد از بنگاه داران بدون مجوز تایید نشده است.
  • هر یک از افراد متقاضی، می توانند با توجه به شرایط خود، با مراجعه به آدرس این اداره در تهران یا مراجعه به آدرس سایت این اداره، از خدمات حضوری، یا خدمات اینترنتی آن بهره مند گردند.
  • طبق ماده ۷۷ قانون شهرداری، مودیان می‌توانند درمورد عوارض ثبت شده اعتراض کنند و رفع هر گونه اختلاف بین مودی و شهرداری در مورد عوارض به کمیسیونی متشکل از نمایندگان وزارت کشور، دادگستری شورای شهر ارجاع می‌شود و تصمیم این کمیسیون قطعی است.
  رفع موانع اجرای نهضت ملی مسکن در کرمانشاه با الحاق 396 هکتار زمین

بنابراین هیچ‌کس دوست ندارد در این زمینه بی‌گدار به آب زده و پس‌انداز و سرمایه خود را در خانه‌ای با مشکلات حقوقی و فنی فراوان هدر دهد. در عین حال هیچ انسانی مایل نیست بخش اعظمی از حقوق ماهیانه خود را صرف پرداخت اجاره ملکی کند که از استانداردهای روز بازار بالاتر است یا مطلوبیتی برای اهالی خانه ندارد. یکی از محلات جنوب شرقی و ارزان‌قیمت برای خرید آپارتمان در تهران محله افسریه است. خیابان‌های این محله منظم و متقاطع هستند و بن‌بست و کوچه پس کوچه در آن بسیار کم دیده می‌شود. خیابان‌های مهم این محله، 15متری اول، 15 متری دوم و 15 متری سوم و خیابان 20 متری افسریه است.

لیست مشاور املاک تهران

شاخص «نسبت قیمت زمین به مسکن» در سال ۱۴۰۰ که برای آخرین بار آمار رسمی درباره تغییرات قیمت ملک کلنگی در تهران اعلام شد، عدد ۱.۵ بود. فرشید پورحاجت، دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن با اشاره به افت گردش نقدینگی در بازار مسکن گفت برخی از سازندگان از ادامه ساخت‌وساز ناتوان هستند. وی سپس به ساماندهی این بنگاه داران در شهر پردیس اشاره کرد که منجر به کاهش قیمت ها شد.

حق کمیسیون خرید و فروش

۵درصد ارزش معامله از دوطرف است؛ یعنی برای مبایعه‌نامه یک ملک یک میلیارد تومان، هر طرف معامله باید ۲. ۵میلیون تومان به مشاور املاک بپردازد و درصورت دریافت کد رهگیری، باید ۲۲۵هزار تومان نیز به‌عنوان ۹درصد مالیات ارزش‌افزوده حق کمیسیون پرداخت کند. درصورت احراز تخلف، ضمن برگشت اضافه پرداخت مشتری، مشاور املاک نیز از طریق جریمه نقدی، پلمب یا حتی لغو جواز، تنبیه خواهد شد. کیانوش گودرزی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران اذعان داشت که دلیل اصلی گرانی مسکن، خود مالکان هستند. در طی این سال ها، کمیسیون مشاوران املاک از خرید و فروش مسکن، یک درصد بوده است.

  خرید اعتباری آهن؛ شرایط، مزایا و معایب خرید آهن به صورت اعتباری مشاوران آهن | fooladiha

تا پیش از سال ۱۳۴۲، کسانی که می‌خواستند در شغل مشاوره املاک (که آن زمان به «دلالان» معروف بودند) فعالیت کنند، باید از سازمان ثبت مجوز می‌گرفتند. این اتحادیه بعد به خیابان ابوریحان انتقال پیدا کرد و سپس در مکان فعلی واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به سه‌راه طالقانی مستقر شد. ریاست اتحادیه را پیش از انقلاب محمدتقی شکوهیده بر عهده داشت.[۳][۴]
تا سال ۱۳۷۸ محمدرضا شریفی رئیس اتحادیه بود.[۵]
از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۲ مصطفی‌قلی خسروی ریاست اتحادیه را بر عهده گرفت. سپس حسام عقبائی رئیس اتحادیه شد[۶] در آبان ۱۳۹۶، خسروی مجدداً به‌عنوان رئیس اتحادیه انتخاب شد[۷] تا اینکه در آذر ماه ۱۴۰۱، کیانوش گودرزی به عنوان رئیس اتحادیه انتخاب گردید.