املاک آریان

اطلاعات املاک

وبلاگ

شهر جدید رامین مرکز جدید اشتغال خوزستان است

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهر جدید رامین یکی از شهرهای اقماری است که طراحی آن از دهه 60 در حوالی شهر اهواز آغاز شد و اکنون در محدوده شهر بافی در استان خوزستان قرار دارد.

این شهر در سال 1368 به منظور جذب و اسکان جمعیت هجوم به شهر اهواز در فضایی به وسعت حدود هفت هزار هکتار با مساحت حفاظت شده 2400 هکتار و طرح جامع 600 هکتار تأسیس شد. با جمعیتی معادل 63 هزار نفر تا سال 1394 و در سال 1383 هجری شمسی به تصویب شورای عالی شهرسازی رسید.

عبور رودخانه عظیم کارون از کنار مرزهای شهر، فاصله صحیح از شهر اهواز، نزدیکی به نیروگاه های رامین و زرگان به منظور تامین برق شهر با کمترین هزینه ممکن، حضور شرکت بین المللی رامین دانشگاه کشاورزی و عبور رایگان جاده امام – تهران در نزدیکی این شهر از جمله مزیت های اقامت در شهر جدید رامن است.

یکی از چشم اندازهای ایجاد شده برای این شهر جدید به منظور ترغیب هر چه بیشتر مردم به سکونت، ایجاد فرصت های شغلی است تا ساکنان حاشیه امنیت مناسبی از نظر اشتغال داشته باشند و در عین حال آرامش خاطر در مسکن فراهم شود.

شهر جدید رامین مرکز جدید اشتغال خوزستان است

امضای تفاهم نامه در خصوص شهرک دارویی و بهداشتی به مساحت 40 هکتار

رامین مدیر عامل شهر جدید در این خصوص در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای رفاه حال مردم و ایجاد فرصت های شغلی در این شهر جدید گفت: دو تفاهم نامه برای ساخت شهرک صنعتی به مساحت 250 هکتار و شهرک درمانی و بهداشتی به مساحت 40 هکتار منعقد شد ایجاد و رضایت مردم

شهر جدید رامین مرکز جدید اشتغال خوزستان است

شاکر النصیری وی پس از بازدید میدانی از شهر جدید رامین که در آن به اجرای طرح های عمرانی برای تکمیل واحدهای نیمه تمام و توسعه زیرساخت های این شهر جدید اشاره کرد، گفت: با توجه به افزایش جمعیت اهواز، شهر جدید رامین در سال 1388 برای ساخت مسکن مهر تأسیس شد و تاکنون حدود 5773 واحد مسکونی در این شهر ساخته شده است.

وی افزود: 100 واحد مسکونی بر اساس قانون جمعیت جوان تکمیل شده است و پروژه های دیگری در حوزه نهضت ملی در حال انجام است و به زودی تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

مدیرعامل شهر جدید رامین ادامه داد: علاوه بر این زیرساخت ها برای اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی به ارزش 76 میلیارد تومان تکمیل شده و عملیات اجرایی این پروژه ها اواخر دهه فجر امسال آغاز می شود.

وی گفت: در راستای توسعه زیرساخت های شهرستان طی یک ماه گذشته حدود 70 هزار متر مربع آسفالت، زمین ورزشی مجهز، پارک دانشگاه به مساحت 2.5 هکتار، مدرسه 9 کلاسه و فرهنگسرا زیرسازی شد. ساخت زیرساخت های شبکه برق در این شهر جدید نیز به پایان رسیده است.

تکمیل 500 واحد در طرح نهضت ملی مسکن

نصیری خاطرنشان کرد: تاکنون اقدامات خوبی از سوی شرکت مادر تخصصی برای تکمیل زیرساخت‌ها در شهرهای جدید مجتمع‌های شیرین شهر و شهر رامین انجام شده است نهضت ملی مسکن و قانون جمعیت و جوانان.

  راز موفقیت مشاورین املاک که از آن‌ها بی‌خبرید! وبلاگ زومیلا

وی بیان کرد: همچنین با اداره راه و شهرسازی خوزستان مکاتبه کرده ایم تا 500 واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن تکمیل و با تمامی زیرساخت ها و امکانات به متقاضیان تحویل شود.

مدیرعامل نیو رامن سیتی خاطرنشان کرد: شهر جدید رامن فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است. اکنون اکثر واحدها نیمه ساخته هستند و متقاضیان می توانند با تسهیلاتی که به این واحدها داده می شود صاحب خانه شوند.

حمل و نقل پایدار یکی از مشکلات عمده ساکنان رامن است

وی حمل و نقل پایدار را یکی از مشکلات بزرگ پیش روی مردم این شهرستان دانست و گفت: برای ساخت قطار شهری از شیبان به شهرهای ملتانی و رامین مصوبه وجود دارد اما تامین مالی این پروژه بزرگ نیازمند زمان است اما در نهایت اجرا این امر اهمیت سرمایه گذاری در این شهر را افزایش می دهد.

نصیری افزود: با وجود تسهیل در تردد ساکنان، تفاهم نامه ای با سه شهر شیبان، وس و ملاثانی منعقد شد تا بتوانیم حمل و نقل موقت پایدار را از طریق اتوبوس یا مینی بوس برای مردم فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه ساخت فرهنگ سرا نیز در راستای رویکرد اشتغال زایی و کارآفرینی، تامین آب و خط انتقال آب کارون، احداث فضای سبز به طول بیش از 6 کیلومتر، احداث ایستگاه پمپاژ آب کارون، نامگذاری خیابان های شهر است، تصریح کرد: تامین روشنایی معابر نقطه به نقطه، ساخت و بهره برداری از سالن ورزشی چند منظوره، آسفالت 70 هزار متر مربع، احداث درمانگاه و شبکه بهداشت و درمان، توسعه حمل و نقل پایدار جهت تامین مالی پروژه قطار شهری. از جمله اقداماتی است که طی 9 ماه گذشته در شهر جدید رامین انجام شده است.

مدیرعامل شهر جدید رامین گفت: اکنون واحدهای مسکونی نیمه تمام این شهر جدید 70 درصد پیشرفت داشته و تکمیل هر واحد تقریباً 250 تا 300 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد. مساحت واحدها از 78 تا 92 متر مربع است.

وی با بیان اینکه در شهرستان رامین حدود 250 خانوار به دنبال مسکن سکونت دارند، گفت: در خصوص نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و مددکاری نیز امکان اخذ تسهیلات 40 میلیون تومانی برای حدود 250 تومان وجود دارد. خانواده های ساکن

شهر جدید رامین مرکز جدید اشتغال خوزستان است

جلسات عمومی راه حل مناسبی برای حل مشکلات شهر نیو رامن است

الناصری همچنین خدمت رسانی به ساکنان این شهر جدید را در اولویت کاری خود دانست و گفت: اولویت ها مشخص شده و رویه های جدید و مطالبات مردمی پیش بینی شده و در جلسات متعدد با اهالی به صورت ماهانه در حال رفع مشکلات آنها هستیم.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده ای که مردم این شهر جدید از آن رنج می برند عدم فعالیت مستمر مرکز بهداشت به دلیل حضور محدود پزشکان است و انتظار می رود متولیان آن وضعیت بهتری داشته باشند. رویکرد در این زمینه بهداشت و درمان اهالی شهر رامین جدید.

  مدیرکل راه و شهرسازی یزد: فروش امتیاز مسکن ملی تخلف است

مدیرعامل شهر جدید رامین گفت: تمامی زیرساخت های مناسب برای حضور پزشکان در شهر رامین جدید پیش بینی شده است و برای هر شرایطی که مدنظر قرار گیرد حداکثر همکاری را با مجموعه بهداشت و درمان در فرمانداری خواهیم داشت.

وی ضمن تاکید بر محدودیت منابع درآمدی این شهر جدید گفت: متولی شهر جدید رامن شرکتی با منابع مالی محدود و منبع آن درآمدهای محلی است که برای توسعه آن نیازمند حمایت ملی و محلی است.

نصیری افزود: در شهرهای جدید بر اساس قانون بودجه نمی‌توانیم زیرساخت‌های شهر را تکمیل کنیم و به همین دلیل انتظار داریم همه دستگاه‌های خدمات‌رسان از ما حمایت کنند.

وی ادامه داد: بیش از چهار هزار واحد مسکونی در منطقه چهار شهر رامین به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافته است و گاهی میزان پیشرفت شهری از 70 درصد نیز فراتر می رود و انتظار می رود دستگاه های خدمات رسان به ویژه آب و فاضلاب، شبکه استانداری را تامین می کند که برای این پروژه اعتباری فراهم می کند و برای دستیابی به نتایج این واحدهای نیمه تمام تلاش بیشتری می شود.

شهر جدید رامین مرکز جدید اشتغال خوزستان است

جمع آوری سگ های ولگرد یکی از اقدامات موثر برای تامین امنیت مردم بود

یکی از اهالی این شهرستان در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با اشاره به برخی مطالبات خود گفت: در ماه های اخیر اقدامات خوبی در زمینه توسعه زیرساخت ها و خدمات شهری در این شهر انجام شده است اما انتظار می رود در حوزه بهداشت و درمان، ساخت مدارس راهنمایی و همچنین ایجاد فضایی برای سرگرمی کودکان برنامه های بیشتری در نظر گرفته شود.

وی افزود: جمع آوری سگ های ولگرد یکی از اقدامات موثر برای گسترش امنیت به جمعیت بود که در گذشته یکی از مشکلات اساسی جمعیت بود و اقدامات موثری در این زمینه انجام شد.

این شهروند اهل شهر جدید رامین گفت: با افزایش روشنایی معابر شهر و نصب تابلوهای اطلاعاتی و نام گذاری خیابان ها بخشی دیگر از مشکلات این شهر جدید مرتفع شد.

شهر رامین جدید مرکز جدید اشتغال خوزستان است

ضرورت توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان

آنطور که یکی دیگر از اهالی این شهر جدید اظهار داشت: شهر رامین جدید در سال های اخیر با مشکلات زیادی همراه بوده است اما مدیریت این شهرستان تا حدودی از وسعت این مشکلات کاسته است، اما لازم است مسئولان استانداری نسبت به این مشکلات بیشتر اقدام کنند. اقدامات جدی در زمینه توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی.

وی افزود: کارشناسان مرکز بهداشت به مدت محدود در این شهرستان حضور دارند و در صورت بروز مشکل جدی در خارج از ساعت کاری برای زنان باردار یا ساکنینی که به هر دلیلی با عوارض قلبی و سایر حوادث مواجه می شوند، جان آنها به خطر می افتد. .

نبود بانک و عابر بانک یکی از مشکلات جدی رامن سیتی است

یکی دیگر از شهروندان این شهر جدید نبود بانک و صرافی را یکی از مشکلات جدی این شهر جدید دانست و گفت: متاسفانه شهر رامین عابر بانک ندارد و برای انتقال وجه به مقدار کم، باید به سراغ ملاثانی برویم که زمان زیادی طول می کشد و با ریسک هایی همراه است.

  قیمت جهانی طلا, نقره و فلزات گران بها شبکه اطلاع‌ رسانی طلا و ارز | brassonline

شهر جدید رامین مرکز جدید اشتغال خوزستان است

احداث تونل در ورودی شهر رامین برای تامین امنیت ساکنین

نامداری یکی از اهالی شهر جدید رامین گفت: سرعت عمل و پیگیری مدیریت جدید رامین مناسب است اما این مجموعه باید از حمایت مسئولان منطقه ای و کشوری برخوردار باشد.

وی افزود: تونل ورودی شهر رامین یکی از نیازهای اساسی این شهرستان برای تامین امنیت ساکنان و جلوگیری از حوادث رانندگی است.

یکی دیگر از شهروندان این شهر جدید توسعه و افزایش خدمات حمل و نقل عمومی را یکی دیگر از مطالبات جدی مردم این شهر عنوان کرد و گفت: اگرچه مدیریت جدید از ماه های گذشته اقداماتی را در زمینه توسعه حمل و نقل پایدار آغاز کرده است، اما در حال حاضر ساعت فقط اتوبوسی هست که به … اهواز ساعت 7 صبح و ساعت برگشت 13 بعد از ظهر است، اگر این ساعت نیاز به مسافرت خارج از این ساعت داشته باشیم با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

شهر جدید رامین مرکز جدید اشتغال خوزستان است

شهرهای رامین و شیرین شهر فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری هستند

همچنین زودتر علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در خصوص اقدامات اخیر دولت برای اجرای طرح ملی نهضت مسکن و جمعیت جوانان گفته بود: 54 هزار قطعه زمین شناسایی شده که باید سریعاً به مردم عرضه شود و بانک ها نیز باید تسهیلات لازم را ارائه کنند. به متقاضیان

وی همچنین خاطرنشان کرد: سرعت ساخت و ساز واحدهای مسکن مهر بسیار ضروری است و موضوع مسکن مهر استانداری باید تا تابستان امسال بسته شود. شهرهای جدید رامین و شیرین شهر فرصت مناسبی برای ساخت واحدهای مسکونی برای نیروهای مسلح و سایر سازمان ها است و می توان از توانمندی های تعاونی ها در این راستا استفاده کرد.

حسینی مهراب همچنین به ساخت 100 هزار واحد مسکونی حمایتی در استانداری اشاره کرد و گفت: این تعداد واحد باید با کمک بهزیستی و کمیته امداد و سایر نهادهای ذیربط ساخته شود که بخشی از آن محقق شده است.

شهر جدید رامین مرکز جدید اشتغال خوزستان است

همچنین محمد خوانشی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در حوزه توسعه شهرهای جدید گفت: تعهد ساخت مسکن در شهرهای جدید استان از جمله شیرین شهر و رامین بیش از 45 هزار واحد است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. مشکلات ساخت و ساز مسکن در این دو شهر نیز باید مورد توجه قرار گیرد و برای رفع آن تلاش شود.

بر اساس این گزارش، از ابتدای نهضت ملی مسکن در خوزستان تاکنون حدود 20 هزار واحد در مناطق روستایی و حدود 30 هزار واحد در مناطق شهری ساخته شده است.

قرار است چهار میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن طی چهار سال در کشور تکمیل شود که سهم خوزستان از این تعداد 280 هزار واحد است.

شهر جدید رامین در 35 کیلومتری اهواز واقع شده و 1300 نفر جمعیت دارد.

منبع: https://www.irna.ir/news/85509761/%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86